Mavi Su Evleri

Mavi Su Evleri

9 blok, 174 daireden oluşan Mavi Su evleri Narlıdere'de havuzlu kapalı otoparklı, güvenlikli  konut projesi anlayışını, muadillerinin üzerine taşıyan yegane projedir. 5 katlı kapalı otoparkı, yüzme havuzu, sauna , fitness salonu, sığınak ve sosyal alanlarıyla sakinlerinin huzurlu ve mutlu bir şekilde yaşamasını sağlayan, komşuluk ilişkilerinin en yoğun olduğu projelerden biridir. 

 

PROJE ÖZELLİKLERİ

DEPREM GÜVENLİĞİ VE İNŞAAT: İzmir Jeoloji Mühendisleri Odası tarafından zemin etütleri onaylanmış olup yer altı tomografisine göre statik hesapları yapılmıştır. Betonarme taşıyıcı sistemin beton kalitesi C30 olup; ST3 nervürlü demir kullanılmıştır. Temeller radijeneral temel sistemine göre yapılmıştır.

ELEKTRİK: Merkezi jeneratör bulunmaktadır.Merkezi uydu sistemi ve dijital yayınlar dairedeki tüm odalara ve salona ayrı ayrı iletilmiştir.Görüntülü diyafon sistemi uygulanmıştır.Merdiven sahanlıklarında sensörlü aydınlatma elemanları kullanılmıştır.

ISINMA: Doğalgaz ısınma sistemine uygun sıcak su ve kalorifer tesisatı döşenmiştir.

ASANSÖR: Frekans kontrollü,havalandırmalı intercom sistemli blok yüksekliğine göre 5 kişilik krom kaplamalı çift kapılı olarak yapılmıştır.

YALITIM: Binaların dış cephesi 4 cm EPS malzemesi ile buna uygun ekipman ve boya sistemleri ile mantolama yapılmıştır; böylece ısı yalıtımı maksimum seviyeye ulaşmıştır.Ayrıca katlar arasına 3 mm kaprol kullanılacak ve ses yalıtımı sağlanmıştır.

YANGIN: Tüm merdiven sahanlıklarında acil durumlarda,çabuk müdahale edebilmek için yangın vanaları bulunmaktadır

OTOPARK: 200 araçlık 5 katlı otopark yapılmıştır.

BAHÇE: Bahçede peyzaj projesine uygun otomatik sulama ve aydınlatmalı yeşil alanlar mevcuttur.Tüm sitenin rahatça yararlanacağı yarı olimpik ve çocuk havuzu ayrıca sauna ve fitness salonu hizmete girmiştir.

DOĞRAMALAR: Alüminyum doğrama + çift cam ve otomatik panjur sistemi yapılmıştır.

 

İÇ MEKANLAR:

Daire dış kapıları: Ahşap kaplama naturel çıtalı çelik gövdeli çelik kapı kullanılmıştır.

İç kapılar: Bambu kaplama masif kapı yapılmıştır.

Antre + Koridorlar + Odalar + Salon: Saten boya yapılmıştır.

Mutfak: Kapaklar ve çekmeceler vakum kaplama,gövde MDF lam yapılmış,LG marka tezgah kullanılmıştır.

Ankastreler: Tüm ankastreler Franke marka olup(set üstü ocak,davlumbaz, fırın,mikrodalga fırın,bulaşık makinesi) montajlı ve kullanılabilir durumda teslim edilmiştir.

Banyo: Seramik ve fayanslar ithaldir.Tüm rezervuarlar gömme ve Hansgrohe marka; duş tekneleri ve kabinler Artemis, lavabo ve klozetler Duravit markadır.

Bataryalar: Tüm bataryalar Hansgrohe markalıdır.

Klimalar: Salon 18.000btu ve yatak odası 9.000btu kapasiteli klimalar Airfel marka olup,montajlı ve çalışır vaziyette teslim edilmiştir.

 

ÇEVRE DÜZENLEMESİ

Genel Özellikler :

Katlı otopark

Sığınak

Yetişkin yüzme havuzu (yarı olimpik)

Çocuk havuzu

Spor merkezi

Sauna

Site ana giriş kapısı ve dış mekanlara 24 saat kamera kayıt sistemi güvenlik

Site içi profesyonel peyzaj